Kuzguncuk Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Kuzguncuk tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Kuzguncuk ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Kuzguncuk tanıtım sayfası.
 
 
Kuzguncuk Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

İki üç katlı nostaljik evlerinin her sokağına serpiştiren Üsküdar Kuzguncuk, fotoğraf karelerine farklı güzelliklerini yansıtmaya devam ediyor.

Kuzguncuk'un tarihine ışık tutan yapıları arasındaki Rum Ayios Panteleimon Kilisesi, bölgenin en çok ziyaret edilen gezi noktalarından biridir. 1831 yılında inşa edilen kilise, İcadiye Caddesi üzerindedir. Geçirdiği bir yangının ardından 1892 yılında mimar Nikola Ziko tarafından tekrar yapılmıştır. Kuzguncuk gezinizde kiliseyi ziyaret edebilirsiniz.

Üsküdar Kuzguncuk'un Üryanizade Sokak da baştan sona gezebileceğiniz noktalardan biridir. Üryanizade Sokak, Mimar Nevzat Sayın'ın mahalle çocuklarıyla birlikte duvar resimleri yaptığı yerdir. Eski evlerin bulunduğu bölgede duvar resimleri farklı bir atmosfer yaratmıştır adeta.

Kuzguncuk'a çok yakın olan Paşalimanı bölgesindeki Fethi Paşa Korusu da gezi listenizde mutlaka yerini almalı. İstanbul Boğazı'na manzarası olan koru, Osmanlı vezirlerinden biri olan Fethi Ahmet Paşa'dan almıştır ismini. Günümüzde halka açık bir park olarak kullanılan Fethi Paşa Korusu, keyifli bir gezi olacak sizler için.

Kuzguncuk'un sahil kıyısında muazzam bir mimariye sahip olan Üryanizade Camii, tarihiyle görülmeye değer bir yapıdır. Camiden çok, şirin bir köşk görüntüsünde olan Üryanizade Camii, 1878-1889 yılları arasında yaptırılmıştır. Cami, II. Abdülhamit döneminde Şeyhülislam olarak görev yapan Esat Efendi'nin küçük bir hatırasıdır İstanbul'a.

Kuzguncuk'un tarihine ve tabiat güzelliğine yakından tanık olmak için, güzel bir gezi listesi hazırlayıp, bölgenin tarihine kısa bir yolculuk yapabilirsiniz.

 
 
 

Kuzguncuk Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Siz de Kuzguncuk için bir öneri ekleyin
Ayios Panteleimon Kilisesi
Ayios Panteleimon Kilisesi
Bir Rum Ortodoks kilisesi olan Ayios Panteleimon Kilisesi, Kuzguncuk'un doğal güzelliği arasındaki tarihi mekanlarından biridir. İcadiye Caddesi üzerindeki Ayios Panteleimon Kilisesi, 1872 yılında Nikola Ziko tarafından tasarlanıp yapılmış, 1892 yılında [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 9 Nisan 2013, Salı - Yorum Sayısı : 0
Üryanizade Camii
Üryanizade Camii
Üsküdar'ın sahil kıyısında bir semt olan Kuzguncuk, muhteşem doğasının yanı sıra, tarihi yapılarıyla da kısa bir yolculuğa çıkarıyor misafirlerini. Kuzguncuk'ta bulunup, İstanbul Boğazı'nı süsleyen tarihi yapılarından biri olan Üryanizade Camii, [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 8 Nisan 2013, Pazartesi - Yorum Sayısı : 0
Fethi Paşa Korusu
Fethi Paşa Korusu
İstanbul'un Üsküdar ilçesinde bulunan Fethi Paşa Korusu, Anadolu yakasının en sıcak ve en muhteşem manzarasına sahip olan yerlerden biridir. İçerisinde İBB'ye bağlı olan içkisiz bir restaurant vardır ve fiyatları da [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 5 Temmuz 2012, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
 
 
Peki Kuzguncuk hakkında sen neler düşünüyorsun?

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Tarihi eserleri, bol çeşitli salatası ile Karadeniz'e açılan Amasra'yı gezmek için Amasra turları sayfamıza bir göz atın.

Alternatif bir tatil için gezginlerin Kabak Koyu hakkındaki görüşlerini okuyabilir, kendi görüşünüzü paylaşabilirsiniz.

İstanbul'dan Alaçatı ne kadar uzaklıkta? İstanbul Alaçatı Arası Kaç Kilometre? sayfamızı inceleyin, hem mesafe hem de yol tarifi hakkında bilginiz olsun.

Seyahat Tüyoları